Miestuose populiarėjant elektriniams paspirtukams, dviračiams, siūloma leisti savivaldybių administracijų įgaliotiems pareigūnams stabdyti jų vairuotojus ir už padarytus nusižengimus surašyti administracinių nusižengimų protokolus.

Tai numatančias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas įregistravo Seimo pirmininkas Juozas Olekas kartu su Socialdemokratų partijos frakcijos nariais.

Tikimasi, kad jas priėmus, sumažės neužfiksuotų pažeidimų, saugiau jausis pėstieji ir kiti eismo dalyviai.

„Elektriniai paspirtukai yra viena moderniausių ir aplinkai draugiškiausių susisiekimo priemonių, tačiau jie turi būti ne tik patogūs, bet ir saugūs. Mūsų tikslas – sudaryti sąlygas žmonėms rinktis tvarų judumą, kartu užtikrinant visų eismo dalyvių saugumą”, – Eltai sakė Seimo pirmininkas J. Olekas.

Parengti įstatymų pataisas parlamentarus paskatino pastaraisiais metais miestuose itin išaugęs elektrinių mikrojudumo priemonių, dviračių ir motorinių dviračių naudojimas ir jų vairuotojų daromi pažeidimai, pavyzdžiui, važiavimas šaligatviais ir pėsčiųjų takais, viršijant leistiną greitį, keliant pavojų pėstiesiems, vežant keleivius.