HRVATSKA nogometna reprezentacija pobjedom protiv Paname od 1:0 ostala je u igri za prolazak skupine na Svjetskom prvenstvu. Junak pobjede bio je Ante Budimir, koji je pogotkom dokrajčio borbenu, ali već eliminiranu Panamu, kojoj je ovo bio drugi poraz na turniru.

Hrvatska se ponovno mučila i prolazila kroz teške trenutke, no ulaskom napadača Osasune stigla je i nagrada. Utakmica je bila posebna i za Luku Modrića, koji je upisao 200. nastup za reprezentaciju te je s terena ispraćen ovacijama, piše As.

Španjolci dodaju: "Hrvatska je još uvijek živa na SP-u. Budimir se pojavio i dokrajčio Panamu. Balkanci su tako još jednom dokazali da znaju patiti, pokazati koliko su otporni i preživjeti teške trenutke. Tako su ovaj put nagrađeni golom Ante Budimira. On je malo prije 35. rođendana debitirao na SP-u ulaskom na poluvremenu i u prvom dodiru s loptom zabio pobjednički gol."

Mučenje u prvom poluvremenu

Početak utakmice obilježio je obostrani oprez, a pritisak zbog važnosti susreta kao da je paralizirao obje momčadi. Ipak, s protokom minuta Panama je djelovala sve opuštenije u tranziciji i time probijala hrvatsku obranu, no bez konkretne završnice. Martínez je stvarao probleme na desnoj strani neprepoznatljivom Gvardiolu, koji je zbog loše igre zamijenjen na poluvremenu.