Szentesi Zöldi László
Hol tart a bukást feldolgozó szellemi munka a Fideszben és milyen új irányok mutatkoznak Orbán Viktor trash-szélsőjobbos puhatolózása mellett? Ezekre a kérdésekre adott érzékletes választ egy rövid jelenetsor a Hír TV „Vezércikk” című műsorában.
Az egészet Néző László indította el azzal, hogy az új kormány egyik tervét, a magáncélokra ellopott közvagyon visszaszerzését a nácizmussal azonosította, mondván „a vagyonvisszaszerzési hivatal a Gestapo lesz”. Néző ezután feltette a logikus kérdést, miszerint „Hogyan szervezzük az ellenállást?”
Ekkor kezdett beszélni Szentesi Zöldi László, először önkritikus hangot megütve, mondván „Szerezzük vissza a bizalmat, ami elillant ettől az oldaltól és legyünk őszinték azokkal az emberekkel, akikről lemondtunk, ez az egyik dolog.”
Na de mi a másik? Ez talán meglepi azokat, akik nem követik közelről a Fidesz szellemi fejlődését. Szentesi Zöldi ugyanis arra kezdett célozgatni, hogy némi önkritikán túl nem kell tenniük semmit, Magyar Pétert ugyanis Valakik irányítják a háttérből, ráadásul olyan nagyhatalmú Valakik, akik bármikor le is tudják cserélni a miniszterelnököt és le is fogják, méghozzá egy-két éven belül. Ez szó szerint így hangzott el:.








