Jó reggelt a kánikulában, szombattól hőségriadó lép életbe! Ez itt a 444 napindító hírlevele a legfontosabb szerdai cikkekkel. Vannak más hírleveleink is, ezekre itt lehet feliratkozni.

Belföld

Ismét pörgött a parlament, ahol a tiszás képviselők megszavazták a gyűlöletkeltő politikai reklámok visszaszorítását, a közmédia átalakítását és az uniós források miatt benyújtott törvénymódosításokat is. Magyar Péter arról beszélt, hogy az állam százmilliókkal támogatta Tusványost, ahova nem merték meghívni. Bóka János rákosista módszerek használatával vádolja a kormányt, a miniszterelnök azzal válaszolt, hogy szerinte ezrek haltak meg Bóka miatt. Itt beszélt Magyar arról is, hogy a tervezett törvényt úgy is szigoríthatnák, hogy azzal elvennék Novák Katalin, Sulyok Tamás és Schmitt Pál juttatásait is.

Visegrád visszatér: Gödöllőn fogadta Magyar Péter Ficót, Tuskot és Babišt.

A Tisza egy huszárvágással intézi el Sulyokot: a benyújtott alkotmánymódosítással a köztársasági elnök megbízatása egyszerűen megszűnik, ezzel a jelek szerint minden jogászkodás meddővé válik, még akkor is, ha Sulyok nem írja alá az őt kirúgó törvényt. Jogvédők szerint a tisztességes eljáráshoz, bár megérdemli sorsát, Sulyoknak is joga lenne.