HRVATSKA nogometna reprezentacija pobijedila je Panamu 1:0 u drugom kolu skupine L Svjetskog prvenstva. Jedini pogodak na utakmici postigao je "joker s klupe" Ante Budimir u 54. minuti na asistenciju Josipa Stanišića. Hrvatska nakon dva kola ima tri boda te nastavlja borbu za nokaut-fazu, dok je Panama ispala nakon poraza.
Hrvatska je tako stigla do prva tri boda na ovom SP-u nakon uvodnog poraza od Engleske. Pobjeda je tim važnija jer je stigla nakon što su u ranijem terminu Engleska i Gana odigrale 0:0, što je dodatno zakompliciralo situaciju u skupini L. Izabranici Zlatka Dalića morali su izbjeći poraz kako bi ostali u igri za nokaut-fazu te su u tome uspjeli.
Reakcija medija
"Panama se na dostojanstven, ali bolan način oprašta od Svjetskog prvenstva", navodi panamska La Prensa u izvještaju s utakmice.
"Glasno slavlje hrvatskih navijača nakon posljednjeg sučevog zvižduka. Ante Budimir ušao je s klupe i postigao jedini pogodak, donijevši Hrvatskoj prvu pobjedu na ovom Svjetskom prvenstvu. Panama je pritiskala i pokušavala, ali nije uspjela pronaći gol koji joj je bio potreban te je ispala s turnira", navodi BBC u svojoj završnoj riječi o ovoj utakmici.






