Będą kolejne samoloty dla Polski. Takich nigdy jeszcze nie mieliśmy

23 czerwca 2026, 15:27

Polska ma kupić samoloty, dzięki którym będziemy mogli tankować w powietrzu. Pierwsze kroki w stronę powietrznych stacji paliw dla wojska już wykonano.

Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl

We wtorek w hiszpańskim Getafe odbyła się konferencja prasowa wicepremiera i szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza. Przekazał on, że wraz z nową wiceszefową MON Magdaleną Sobkowiak-Czarnecką (odpowiedzialną za program SAFE) oraz gen. dyw. Arturem Kuptelem rozmawiali z zarządem Airbusa. Rozmowy dotyczyły części militarnej i produkcyjnej w kompleksie Airbus Defence and Space.