Poliția spaniolă a reținut un tânăr de 25 de ani, acuzat că transporta 139 de telefoane mobile furate, majoritatea iPhone-uri. O mare parte dintre dispozitive ar fi fost sustrase de la un festival din Barcelona, transmite MEDIAFAX.
Poliția a reținut un tânăr de 25 de ani, acuzat că ar fi furat 139 de telefoane. Majoritatea dispozitivelor, care valorează, în total, 150.000 de euro, au fost sustrase la festivalul Primavera Sound, desfășurat în primul weekend din iunie în Parc del Fòrum din Barcelona, relatează ElCaso.cat.
- articolul continuă mai jos -
Tânărul a fost prins în autogara Barcelona Nord, în momentul în care se pregătea să urce într-un autocar spre România. Potrivit presei catalane, acesta este cetățean român.
El a atras atenția polițiștilor după ce a devenit agitat când i-a văzut în autogară. Agenții se aflau acolo pentru măsurile de securitate legate de vizita papei Leon al XIV-lea.








