PANAMA večeras protiv Hrvatske igra utakmicu u kojoj traži prve bodove na Svjetskom prvenstvu i prvu pobjedu u povijesti tog natjecanja. Uoči dvoboja o stanju panamskog nogometa govorio je Julio César Dely Valdés, jedan od najboljih igrača koje je ta zemlja imala.
Bivši napadač PSG-a, Ovieda i Malage smatra da je Panama posljednjih desetljeća napravila velik pomak, ali naglašava da domaći nogomet i dalje ima ozbiljne strukturne probleme. U razgovoru za El País rekao je da se profesionalizam u zemlji nije razvio do razine na kojoj bi nogometaši mogli normalno živjeti samo od nogometa. "U ligi samo četvorica ili petorica mogu živjeti od nogometa. Svi ostali moraju raditi", rekao je Dely Valdés.
Panama je u prvom kolu ostala bez boda protiv Gane, koja je slavila pogotkom u završnici utakmice. Dely Valdés smatra da je njegova reprezentacija pokazala dobru ideju igre i želju da kroz posjed kontrolira susret, ali da joj je nedostajalo iskustva kada je trebalo sačuvati rezultat. "Ako već nismo mogli pobijediti, nismo smjeli izgubiti", poručio je.
Problemi u domaćem nogometu
Dely Valdés dobro poznaje okolnosti u kojima se panamski nogomet razvijao. Reprezentaciju je vodio u nekoliko mandata, a kao izbornik se često susretao s problemima koji bi u ozbiljno uređenim sustavima bili nezamislivi.







