Jézus reinkarnációjának adta ki magát egy férfi, aki egyéni szeánszokon fogadta a hozzá forduló betegeket és tanítványokat, és összesen húszmillió forintot csalt ki a követőitől. A Sonline azt írja, az „ál-Jézus” most szökésben van, és a rendőrség körözi.A Zalaegerszegi Törvényszék másodfokú ítéletében az időmúlásra, a vádlott magas életkorára és büntetlen előéletére hivatkozva a korábbi kiszabott börtönbüntetését négy év hat hónapra enyhítette, ám a férfi nem vonult be a börtönbe. A lap szerint elképzelhető, hogy külföldön tartózkodik.zalai ál-Jézuspolice.huA lap felidézi, hogy a férfi éveken át tévesztette meg a hozzá fordulókat. A feltétel nélküli szeretetet, az anyagi javak megvetését és a testi-lelki tisztaságot hirdette, a hívei pedig nem sejtették, hogy az adományaikkal a férfi luxuséletvitelét finanszírozták.A férfi a korábbi bírósági tárgyalásokon mindvégig ártatlannak vallotta magát, és a Sonline cikke szerint, a tárgyalóteremben visszautasította, hogy Jézushoz hasonlítsák, de azért hozzátette: bár Jézus nem ő, a szükséges tudással kétségkívül rendelkezik.