Felszámolják a kis- és középvállalkozások legkedveltebb hiteleihez kapcsolódó kiskapukat. A Gazdasági és Energetikai Minisztérium (GEM) úgy döntött, a Széchenyi Likviditási és Folyószámlahitelek kamata a jelenlegi fix 3 százalékról csaknem a duplájára, 5,89 százalékosra emelkedik – írja a Privátbankár.

Június 19-től szigorítják a Széchenyi Kártya Program egyes hiteleinek a feltételeit. A döntés célja, hogy a program fenntarthatóbbá váljon, miközben továbbra is kedvező finanszírozási lehetőséget biztosítson a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások számára – olvasható a portálon.

A beruházási hiteleknél ennek megfelelően megmarad a 3 százalékos kedvezményes kamat, a Széchenyi Folyószámlahitel MAX+, a Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ és a Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ kamata viszont a jövőben a háromhavi irányadó budapesti bankközi hitelkamatláb (bubor) szintjéhez igazodik, amely most 5,89 százalék.

Ez praktikusan azt jelenti, hogy a korábbi kétszerese lesz az új kamat.

Emlékeztetőképpen: a Széchenyi Kártya Program fix 3%-os vállalkozói hitelkonstrukciója tavaly októberben indult, vélhetően a választási pénzosztás részeként. Az addig 4,5%-os kamatozású hitelek kamatát a Nagy Márton által vezetett Nemzetgazdasági Minisztérium javaslatára csökkentette az Orbán-kormány.