„Vádolom a magyar kormányt és vádolom a kormánypárti többség parlamenti képviselőit” – kezdte napirend előtti parlamenti felszólalását Bóka János fideszes képviselő, majd hosszas felsorolással nevettette a Tisza-frakciót. Bóka azzal vádolta a Tiszát, hogy a listás szavazatok 53 százalékának megszerzésével alkotmányos puccsot akar végrehajtani. Szerinte túszul akarják ejteni a magyar államot.

Fotó:

Bankó Gábor/444

„Példátlan gyűlöletkampánnyal akarták lemondásra kényszeríteni Magyarország köztársasági elnökét. Talán egyedül a családjával nem zsarolták meg, ahogy a Magyarországot megszálló nácik tették azt Horthy Miklóssal” – mondta Bóka, aki szerint miután a kísérlet nem sikerült, személyre szabott jogalkotással akarják megoldani a problémát. Utalt a Sulyok Tamás megbízatását megszüntető mondatra. Bóka szerint ez azt üzeni, hogy a Tisza bárkivel bármit megtehet.

A képviselők mandátumának 12 évben történő maximálására azzal reagált, hogy miért nem szüntetik meg ott helyben az ellenzéki képviselők mandátumát, és írják törvénybe, hogy a jövőben csak tiszások lehetnek képviselők.