THOMAS Tuchel smatra da je pobjeda protiv Hrvatske (4:2) poslužila kao otrežnjenje za Englesku, koja se u nastavku Svjetskog prvenstva mora usredotočiti na poboljšanje svoje obrane. Engleska bi pobjedom protiv Gane večeras od 22 sata Bostonu osigurala plasman u nokaut-fazu kolo prije kraja, a prvo mjesto u skupini L bit će joj zajamčeno ako Panama kasnije ne uspije svladati Hrvatsku. Unatoč tome, engleski izbornik odlučan je da se ništa ne uzima zdravo za gotovo, piše Guardian.
Analiza pogrešaka protiv Hrvatske
Tuchel, koji je nadahnutim govorom na poluvremenu preokrenuo tijek utakmice na stadionu u Dallasu, detaljno je procijenio gdje je njegova momčad griješila tijekom kaotičnog otvaranja. Smatra da je formacija bila pogrešna uoči drugog izjednačujućeg pogotka Hrvatske te je naglasio kako se njegova momčad prerano povukla unatoč inzistiranju na agresivnom pristupu.
"Moramo neke stvari raditi bolje", rekao je. "U obrani smo se previše povukli iz srednjeg u niski, pa i duboki blok. To samo po sebi nije problem, ali napravili smo to malo prerano. Bili smo previše fokusirani na igrača, a nismo se dovoljno oslanjali na našu strukturu da bismo se mogli ponovno izgurati."
"Ako pogledate gol koji smo primili, igrali smo s obranom od sedam igrača, a to jednostavno nismo mi. Možda je i dobro da smo primili taj gol jer nam to samo poručuje: 'Nemojmo to više raditi.' Nema smisla, to nismo mi, to ne ide u prilog našim snagama. Imali smo previše lakih gubitaka nakon osvojenih lopti. Dakle, naporno smo radili bez lopte, osvojili je i odmah je opet predali protivniku."






