POŽAR koji je jučer buknuo u Crnoj Gori prešao je na hrvatsku stranu granice na brdu Bjelotina poviše mjesta Bani u Konavlima, a na požarište su upućena i dva kanadera, izjavio je danas Hini županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Simović.
Simović je istaknuo da je riječ o nepristupačnom terenu koji je zarastao šumom.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
"S obzirom na to da nema vjetra, kanaderi bi trebali malo 'smekšati' požar, ali trebat će ga i pregaziti. Od jutros probijamo neke putove kako bismo izišli do vrha. Ako ga mi ugasimo, a ne ugasi se u Crnoj Gori, ostaje mogućnost da nam opet prebaci na neko drugo mjesto", rekao je Simović.
Dodao je da je požar sinoć buknuo i u Župi dubrovačkoj, ali je ugašen brzom intervencijom 50 vatrogasaca.






