Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Rizs és liszt közé rejtett, több millió forintot érő régi érméket találtak a pénzügyőrök egy Bulgáriából Angliába tartó kisteherautóban az M1-es autópályán – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.A közlemény szerint a raktér ellenőrzésekor az egyik dobozban valami azonnal gyanút keltett: a rizs és liszt közé egy barna buborékos boríték volt elrejtve. A borítékban 35, ötösével csomagolt érme volt, és mivel felmerült a gyanú, hogy az előkerült tárgyak védett műkincsek lehetnek, ezért a hivatal azonnal felvette a kapcsolatot a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium munkatársaival.Az előzetes szakértői vélemény szerint a tárgyak valószínűleg numizmatikai emlékek, amelyek kulturális javaknak minősülnek, és az értékük akár több millió forint is lehet. Az ilyen tárgyak kiviteléhez hivatalos engedély szükséges, ezt a sofőr és az útitársa sem tudta bemutatni.A NAV járőrei az érintetteket és az érméket átadták a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársainak.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek
Rizs és liszt közé elrejtve próbálták kicsempészni a műkincseket
Az M1-esen kapcsolta le a kisteherautót a NAV, és a raktér ellenőrzésekor találták meg az elrejtett borítékot a több millió forint értékű régi érmékkel.








