Vádat emeltek egy 53 éves román férfi ellen, aki egy pillanatnyi figyelmetlenség miatt súlyos balesetet okozott az M85-ös autóúton.A férfi 2024 áprilisában két utassal utazott az autóban, amikor vezetés közben elejtette a kávéspoharát. Ahelyett, hogy az útra figyelt volna, a leesett ital vonta el a figyelmét, ezért egy kanyarban lesodródott az útpadkára.Amikor megpróbált visszatérni az úttestre, elveszítette uralmát a jármű felett. Az autó jobbra sodródott, majd felborult és a tetején állt meg.A balesetben az egyik utas súlyosan megsérült, míg a sofőr és a másik utas könnyebb sérüléseket szenvedett.A Győri Járási Ügyészség gondatlan közúti baleset okozásával vádolja a férfit. A bűncselekményért akár egy év szabadságvesztés is kiszabható, emellett az ügyészség azt is indítványozta, hogy a bíróság meghatározott időre tiltsa el a vezetéstől.Az ügyben várhatóan a Győri Járásbíróság hoz majd döntést. https://hvg.hu/cegauto/20260622_kiderult-melyek-magyarorszag-legveszelyesebb-utjai-az-m1-es-vezeti-a-feketelistat