Gatvėse sparčiai daugėjant įvairių elektrinių mikrojudumo priemonių, ieškoma būdų, kaip pažaboti kylančius iššūkius eisme. Štai Seime praėjusį pirmadienį įregistruotos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma leisti elektrinius paspirtukus, dviračius ir kitas mikrojudumo priemones gatvėse stabdyti ne tik policijos pareigūnams, bet ir savivaldybių įgaliotiems darbuotojams. Jie galėtų skirti ir baudas už pažeidimus.
Kaip nurodoma Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo projekto aiškinamajame rašte, pastaraisiais metais miestuose itin išaugo elektrinių mikrojudumo priemonių (elektrinių paspirtukų ir pan.), dviračių ir motorinių dviračių naudojimas.
Kartu daugėja šių priemonių vairuotojų daromų Kelių eismo taisyklių pažeidimų: važiavimo šaligatviais ir pėsčiųjų takais, viršijant leistiną greitį, keliant pavojų pėstiesiems, vežant keleivius ir kt.
„Šiuo metu eismo priežiūrą ir administracinės atsakomybės taikymą šiems eismo dalyviams iš esmės vykdo tik policija, kurios pajėgumai riboti, todėl didelė dalis pažeidimų lieka neužfiksuoti ir nenubausti“, – dėsto projekto iniciatoriai.
Todėl įstatymo projekto tikslas, anot Seimo narių, – įtvirtinti savivaldybių administracijų viešosios tvarkos užtikrinimo funkcijas atliekančių padalinių kompetenciją prižiūrėti dviračių, motorinių dviračių ir elektrinių mikrojudumo priemonių eismą savivaldybės teritorijoje, suteikiant šių padalinių įgaliotiems pareigūnams teisę stabdyti minėtas priemones ir surašyti administracinių nusižengimų protokolus tiek nustačius pažeidimą sustabdžius priemonę vietoje, tiek nustačius pažeidimą eismo stebėjimo (vaizdo) kameromis ar kitomis techninėmis priemonėmis.






