Jármű önkényes elvétele miatt indult eljárás egy nemesvitai fiatal ellen, aki a gyanú szerint két napig használta azt az autót, amelyet Balatongyörökön talált nyitva hagyva. A Zala megyei rendőrség tájékoztatása szerint június 18-án éjszaka érkezett bejelentés arról, hogy valaki elvitt egy személyautót Balatongyörökön, egy büfé mögül. A tulajdonos nyitva hagyta a járművet, amelynek felkutatására a rendőrség körözést adott ki.A keresett autóra két nappal később, Balatonedericsen bukkantak rá. A járművet egy benzinkútnál ellenőrizték a rendőrök, a volán mögött pedig egy olyan fiatal ült, aki soha nem rendelkezett vezetői engedéllyel.A sofőrt elfogták és előállították, majd a Keszthelyi Rendőrkapitányság nyomozói jármű önkényes elvétele bűntett miatt hallgatták ki.A fiatalember kihallgatásán azt mondta, hogy gördeszkával indult Nemesvitáról Balatongyörökre, ahol a büfésor mögött sétálva találta meg a nyitva hagyott autót. Elmondása szerint beült a járműbe, majd autózni kezdett vele. Két nappal később arra jutott, hogy a tulajdonos valószínűleg már keresi a kocsit, ezért vissza akarta vinni arra a helyre, ahonnan elhozta. A rendőrök azonban még azelőtt igazoltatták, hogy ezt megtehette volna.Az ügy körülményeit a rendőrség tovább vizsgálja.