Az építésügy június 8. napjától szünetelteti az Újpest FC új stadionjának építési engedélyre vonatkozó eljárását – posztolta a Facebook-oldalán Nagy Dávid a Magyar Kétfarkú Kutyapárt (MKKP) önkormányzati képviselője hétfőn. Hozzátette: az eljárást az építtető kérelmére függesztették fel. https://www.facebook.com/nagydavidmkkp/posts/pfbid02iEBNS4W7W27utQzApHrgWPSB2m9ZcEec2UKofhkzrhAh6uBAFPw5XvD3ShNkAA7dl„Az építtető esetünkben a Fóti út 141. Kft., amit időközben ingatlannal együtt megvett az Új Lila Labdarúgó Kft., aminek a tulajdonosa a Mol” – írja Nagy. Az építtető legfeljebb féléves szüneteltetést kérhet, hogy ezzel a lehetőséggel miért élt, Nagy szerint egyelőre rejtély, tekintve, hogy eddig a cél kifejezetten a gyors kivitelezés volt.„A szüneteltetés kezdeményezése szembemegy az eddigi stratégiával, ami a kiemeléssel együtt egy erőltetett, felülről diktált (és még feljebbről támogatott) folyamat volt, a lakosság esetenkénti látszólagos bevonásával” – írja Nagy.Bejegyzését azzal zárja, hogy elképzelhetőnek tartja, a kormányváltás miatt lépett a Mol, mivel nem akarnak olyan építési engedéllyel dolgozni, amit a választás és az új kormány megalakulása közötti időszakban adtak ki. 2024 februárjában vált nyilvánossá, hogy a Mol vásárolja meg az Újpest FC-t. Egy hónappal később írtunk arról, hogy a tulajdonosváltás után jókora pénzek mozognak a klub körül, a Népszava pedig arról számolt be, hogy 6,2 milliárd forint lehetett a klub vételára. Tavaly nyáron derült ki, hogy a klub új stadiont építene. Az olajtársaság június közepén kötött előszerződést a Fóti út 141. szám alatt található, több mint 180 ezer négyzetméteres egykori gyártelep megvételére, ahová 18 ezres, akár 22 ezresre is bővíthető stadiont terveztek.Az építkezéssel kapcsolatban Trippon Norbert, Újpest polgármestere tartott lakossági fórumot, amelyen arról beszélt, hogy a Mol egyértelművé tette számukra: akár együttműködik az önkormányzat, akár nem, a stadiont megépítik, az egykori gyártelep ugyanis magántulajdon. Akkor az is kiderült, hogy a helybeliek többsége nem akar stadiont látni a Fóti út 141. szám alatt, mert félnek, hogy a környék békés, kertvárosi jellege sérülne a beruházással.A fórumon az is kiderült, hogy az önkormányzat és a helyi lakosok nem teljesen tehetetlenek, mert a helyi építési szabályokba van beleszólása a kerületi vezetésnek, ez azonban tavaly októberben, a beruházás kiemeltté nyilvánításával tárgytalanná vált.Nagy Dávid behegyzésével, illetve az építési engedéllyel kapcsolato eljárás szüneteltetésével kapcsolatban kerestük a Molt, ha válaszolnak, cikkünket frissítjük.Nyitóképünkön a tervezett új stadion látványterve, forrás: Újpest FC
Szünetel az újpesti stadion építése
Június 8-án maximum fél évre felfüggesztették az építési engedély kiadásának eljárását.
A Mol június 8-tól szünetelteti az Újpest stadionjának engedélyes eljárását (max 6 hónap). A szüneteltetés azt mutatja: a government approval-ok és nagy infra-deal-ek politikai körülményektől függnek—IT-leader számára kritikus risk.













