Kauno fotografijos galerijoje atidaryta paroda „Drėgna žemė“, kurioje eksponuojamos Ukrainoje fiksuotos nuotraukos, atskleidžiančios kasdienį gyvenimą nuo užpuoliko besiginančioje šalyje.

Skirtingos gyvenimo Ukrainoje paralelės – vienas pagrindinių parodos „Drėgna žemė“ akcentų. Britų iraniečių menininkas sako, tai darbas apie identitetą, grožį ir normalumą, kuris egzistuoja paskutinių metų chaose.

„Kai pradėjau ieškoti normalumo chaose, mane labiausiai nustebino, kaip dalykai gali atrodyti visai įprasti, nors situacija yra tokia kritiška. Pavyzdžiui, kai 9 val. ryto gali evakuoti civilius iš fronto linijos ar dalyvauti gero draugo, kuris žuvo gindamas šalį, laidotuvėse, o vakare sėdėti gražiame restorane, naktiniame klube ar cirke. Kaip šie dalykai gali egzistuoti vienas šalia kito“, – kalba menininkas Aria Shahrokhshahi.

Fotografijose žvilgsnis nuo karo vaizdų krypsta į kasdienines situacijas, atskleidžiančias, kaip ilgalaikė grėsmė keičia žmonių gyvenimo ritmą.

Pirmosios nuotraukos darytos 2019-aisiais. Menininkas kasmet vykdavo į Ukrainą, nuo 2022-ųjų iki dabar Ukrainoje gyveno nuolat, savanoriavo – dirbo su vaikais, padėjo atstatyti namus, evakuoti gyventojus iš fronto linijos. Dabar grįžo Į Londoną.