Manhattani otthonában 94 éves korában elhunyt Clive Davis zenei producer – írja a Rolling Stone.Davis a 60-as évek közepén került bele a zenei életbe, amikor 1965-től elvállalta egy hagyományos popzenében utazó kiadóvállalat, a CBS Records (később Columbia Records) vezetését. Két évvel később egy ismerőse elvitte a monterey-i popfesztiválra, ahol döbbenten tapasztalta meg azt az erőt, amellyel a korszak blues- és rockelőadói zenéltek.Jóformán a helyszínen leszerződtette Janis Joplint és Santanát, majd az elkövetkezendő években nem egy később legendássá vált formációt, illetve előadót terelt be a CBS akoljába. Olyanokra kell gondolni, mint Bruce Springsteen, Billy Joel, a Chicago, a Blood, Sweat & Tears és az Aerosmith.1973-ban kirúgták a CBS-től, mert állítólag céges pénzből finanszírozta a fia bar-micvóját, egy évvel később pedig megalapította az Arista nevű kiadóját, ahol szintén több lábon igyekezett állni, ami a zenei műfajokat illette, de a leglátványosabb sikereit a soul, az r'n'b és a proto hiphop területein aratta. Megszerezte Aretha Franklint, leszerződtette a hiphop későbbi fejlődése szempontjából kulcsfontosságú figurának tekinthető Gil-Scott Heront, és ezekben az években fedezte fel és szerződtette le Whitney Houstont is.Élete talán legnagyobb szakmai sikere Santanának a dupla Grammy-díjjal kitüntetett visszatérőlemeze, a 2000-ben megjelent Supernatural volt. A 2010-es évek elejétől inkább már az emlékiratain dolgozott (ezek 2013-ban meg is jelentek), majd a zenei élet csúcsa számára szervezett bulijain lehetett vele találkozni. Szokásává vált ugyanis (és ezt a szokását haláláig megtartotta) a Grammy-gálák elé minden évben egy olyan partit rendezni, amely mind a sztárparádéban, mind a külsőségeiben vetekedett a zeneipar legnagyobb ünnepével.