Az Orbán-korszak leírásáról és megítéléséről, a választásba való külföldi beavatkozásokról, valamint a példátlan mértékben növekvő Tisza népszerűségről beszélt Bánszegi Rebeka, Bita Dániel és Jankovics Márton a Napirend után adásában, nézői kérdések nyomán.

A Napirend után a 24 Extra Csúcs csomagjának előfizetői számára érhető el teljes hosszában az oldalunkon. Ha szeretnéd kérdéseddel alakítani a műsor menetét, küldd el nekünk a haromharmad@24.hu e-mail címre!

Az adásban ezúttal az alábbi kérdésekre válaszolunk:

Misi: Vita zajlik az Orbán-korszak leírása, tipológiája kapcsán, amiben a kutatók mellett a Tisza és a Fidesz is részt vesznek. Most van olyan állapotban a magyar társadalom, mint 1919 vagy 1945 után, hogy az új kormányzatnak lehetőséget adjon tartósan meghatározni a korábbi rezsim megítélését?

Tamás: A választások után sok szó esett a külföldi beavatkozásról. Ha jól gondolom, akkor a kémügyek, Szijjártó Péter beszélgetése Lavrovval, ezek könnyen lehet, hogy nyugati beavatkozás termékei voltak. Hasonló beavatkozás azért nem volt az előbbi választások során, mert nem érezték annyira, hogy kellene, vagy akkor is voltak ilyenek, csak nem érte el a társadalom ingerküszöbét?