Premiér udělal v pondělí dvě důležitá rozhodnutí. Definitivně řekl, že nepustí prezidenta na summit NATO v Ankaře. Půjde prý o příliš důležité rozhodnutí, než aby tam Petr Pavel jel. Za druhé podal vlastní návrh na zákaz mobilů ve školách. A to se mu povedlo. Bez ironie.Dnešní dění vybrala a okomentovala Iva Bezděková.

Babiš proti prezidentovi

Vláda si dala do dneška deadline na rozhodnutí, zda pustí na červencový summit NATO v Ankaře prezidenta Petra Pavla. Nepustí. Český prezident tak bude velmi neobvykle na vrcholném setkání hlav států Severoatlantické aliance chybět. Zemi bude reprezentovat premiér, ministr zahraničí a ministr obrany.

V předchozích letech přitom na summit NATO prezident republiky jezdil, a to nejen Petr Pavel za předchozí vlády Petra Fialy, ale v dřívějších dobách i Miloš Zeman.

Petr Pavel, tedy bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a zároveň někdejší předseda Vojenského výboru NATO ale zůstane doma.