Toroczkai a nagyváradi premontrei rendház lefoglalásának és kitelepítésének ügyében kérdezte Orbán Anita külügyminisztert, aki elmondta: egyeztettek a Szentszék magyarországi és romániai apostoli nunciusaival is, akik keresik a kompromisszumos megoldást.

A cél a helyi közösség stabilitásának és megmaradásának biztosítása – emelte ki.

Toroczkai szerint be kellett volna rendelni a román nagykövetet, mert fegyveresek törtek be a rendházban tartott szentmisére.

Viszontválaszában Orbán Anita leszögezte: ez nem a magyar-román kapcsolatok hatásköre, azonban az apátság ügyét szorosan követik ők is, és nem hagyják, hogy a szóban forgó konflliktus etnikai színezetet kapjon.