„Mivel ő a barátom, többször beszélgettünk természetesen… semmilyen üzleti kapcsolatom nem volt és nincs is vele, soha nem mutatott be nekem idegeneket közétkeztetés és közbeszerzéssel kapcsolatos ügyekben.” Ezt mondta a Telexnek Bánki Erik fideszes politikus, korábbi országgyűlési képviselő Gy. Tamásról, a Hungast nevű közétkeztetési cég tulajdonosáról. Gy.-t a Központi Nyomozó Főügyészség előállította abban a korrupciós ügyben, amelyben korábbi és regnáló polgármestereket is előállítottak, néhányukat le is tartóztatták. Gy. Tamás is fizethetett kenőpénzeket politikusoknak, hogy az ő cége nyerje helyben a közétkeztetési feladatokat.
Bánki állításának némiképp ellentmond, hogy pár éve, amikor a fia nevére 170 hektár földet vettek Himesházán, az azt művelő céget (Himes Pick Kft.) a Hungast tulajdonosi köréhez tartozó vállalkozások (Grand Duke Company Kft., Agronomy Kft., GVC Zrt.) vásárolták meg. Erről ír a baranyai politikus, Schwarz-Kiefer Patrik.
„Természetesen elképzelhető, hogy mivel – állításuk szerint – nincsenek üzleti ügyeik, teljesen véletlenül találtak rá ugyanarra a lehetőségre. Igaz, az eladásról nem jelent meg nyilvános hirdetés. Ha viszont nem véletlen egybeesésről van szó, akkor felmerül a kérdés, hogy mégiscsak együtt mozogtak-e az üzleti világban, és közösen tettek-e ajánlatot” – fogalmaz Schwarz-Kiefer.












