Ruff Bálint miniszterelnök-helyettes kezdeményezett kivételes eljárást a védett üzemanyagár kivezetésére.

Az Országgyűlés hétfői ülésén Ruff Bálint miniszterelnök-helyettes kivételességi javaslattal élt a védett üzemanyagár kivezetése kapcsán. Így a parlament előtt lévő törvényjavaslat már kedden életbe léphet – írta meg az Economx.

Amennyiben hétfőn elfogadják a kivételes eljárást, akkor az várható, hogy:

módosító javaslat benyújtására a kivételes eljárást elrendelő döntés meghozatalát követő három órán belül lehet lehetőség,

az összevont vitára 2026. június 23-án (kedden) első napirendi pontként kerülhet sor,