Pompierii din București au evacuat locatarii a șase scări ale unui bloc de pe strada Postăvarul, în urma detectării unei scurgeri de gaz la o țeavă care face legătură cu imobilul.
Acționează la fața locului o autospecială de stingere,SMURD, SABIF, Detașamentul Special de Salvatori și echipaj CBRN.
Până în acest moment au fost evacuate 90 de persoane și a fost întreruptă alimentarea cu gaz de către reprezentanții companiei de gaze.
- articolul continuă mai jos -
Au fost efectuate măsurători la trei scări de bloc și nu au fost detectate valori peste limitele normale, au precizat pompierii.








