Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A négyéves kihagyás után két hete visszatérő Serena Williams egyéniben is szabadkártyát kapott a jövő hétfőn kezdődő wimbledoni tenisztornára. A füves pályás Grand Slam szervezői vasárnap este közölték, a páros mellett egyéniben is ott lehet a főtáblán – írta az MTI.A 44 éves, 23-szoros GS-bajnok Serena Wimbledonban egyesben hétszer nyert korábban, legutóbb 2016-ban. Párosban hatszor győzött a nővérével, Venus lesz ezúttal is a partnere.A 2022-ben visszavonuló Williams két hete vicces választ adott, amikor a visszatéréséről kérdezték. Akkor párosban lépett pályára, és füves borításon.„Belefáradtam az otthoni ücsörgésbe” – mondta mosolyogva. A férje, a Reddit-alapító üzletember, Alexis Ohanian is ott volt a lelátón, amikor ez a mondat elhangzott, és Wimbledonban is ott lesz, és természetesen a két gyerekükkel együtt szurkol majd a lelátón. A nagyobbik gyerekük nyolc, a kisebbik két éves.A visszatéréséről a korábbi legendák is nyilatkoztak, Mats Wilander például pont ezt javasolta volna neki, hogy kezdjen füvön és párosban, ahogy meg is tette a Queen’s Clubban két hete.„Wimbledonban a legkönnyebb meccset nyerni. Még mindig nagyon jól szervál, és nagyon kevesen tudnak úgy játszani füvön, mint ő”– nyilatkozott Wilander. Nagyon fontos szerinte, hogy csak a játék élvezete miatt legyen a pályán, ahhoz már túl idős, hogy újra mindent megnyerjen. Pénzre pedig már egyébként sincs szüksége. John McEnroe viszont úgy érzi, Grand Slamet akar nyerni, ezért van ott ismét a pályán.A magyarok közül egyéniben Marozsán Fábián, Fucsovics Márton, Bondár Anna és Udvardy Panna főtáblás helye biztos, míg Gálfi Dalma és Piros Zsombor a selejtezőből indulva próbálhat szerencsét.
Serena Williams belefáradt az otthoni ücsörgésbe, visszatért, és játszik a wimbledoni főtáblán
44 évesen kapott szabad kártyát, az első forduló slágermeccse lesz.













