AUSTRIJSKA reprezentacija u svoju drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu ulazi s pobjedom 3:1 protiv Jordana, no danas je od 19 sati čeka potpuno drugačiji izazov - aktualni svjetski prvaci Argentina. Izbornik Ralf Rangnick u najavi susreta poručio je kako su autsajderi, dok kapetan Marcel Sabitzer ističe da je momčad "opuštena, ali koncentrirana" pred dvoboj u kojem nemaju što izgubiti.

Atmosferu uoči utakmice na konferenciji za medije u Dallasu popratilo je čak 14 televizijskih ekipa i oko 200 novinara, piše Kurier. "Ovo je za nas velika bonus utakmica jer je pritisak, naravno, manji", izjavio je 32-godišnji Sabitzer. Rangnick je, pak, iskoristio priliku za šaljivu opasku: "U utakmicu ulazimo kao potpuni autsajderi. Ako želite zaraditi velik novac, uzmite ušteđevinu i kladite se na našu pobjedu."

Gotovo bez slabih točaka

Unatoč opuštenoj atmosferi, u austrijskom taboru vlada iščekivanje susreta sa zvijezdama Argentine. Rangnick je pohvalio suparnika, istaknuvši njihovu snagu. "Analizom smo otkrili vrlo malo, gotovo nimalo njihovih slabosti.

Na svakoj su poziciji individualno izvanredni", rekao je njemački stručnjak. Opisao je Argentinu kao momčad koja voli imati loptu u nogama, ali istovremeno zna i brzo odigrati u dubinu.