Carlos Sainz, fost coechipier la un moment dat al lui Max Verstappen în Formula 1, spune că olandezul se bucură de multă libertate din partea celor de la RedBull Racing, transmite Mundo Deportivo.

Sainz și Verstappen au fost coechipieri la Toro Rosso în sezonul 2015 din Formula 1.

Verstappen are libertate din partea RedBull în ceea ce privește activitățile cu sponsorii

Concret, Sainz transmite că există o clauză specială în contractul lui Max Verstappen cu RedBull. Aceasta îi oferă olandezului o mai mare libertate în ceea ce privește angajamentele față de sponsori și alte activități în afara circuitului.

- articolul continuă mai jos -