Várhatóan a Vagyonvisszaszerzési Hivatal felállításáról is szó lesz ma az országgyűlésben.
Most már szokásosnak mondhatóan a miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdődik hétfőn az Országgyűlés újabb rendkívül, kétnapos ülése. A plenáris ülésen ismét tárgyalják az európai uniós forrásokhoz történő hozzáférés érdekében szükséges törvénymódosításokat, a plakáttörvényt és a közmédia átalakításáról szóló előterjesztést.
A parlamenti honlapon olvasható napirendi javaslat szerint az ülés 13 órakor Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdődik, majd a frakciók képviselőinek napirend előtti felszólalásai hangzanak el. Ezek az utóbbi időben mindig emlékezetesekre sikerülnek mind az ellenzéki, mind a kormánypárti megszólalók részéről, Magyar várhatóan ezt az alkalmat sem hagyja ki, hogy szokás szerint név szerint vegye elő a fideszes képviselőket vélt vagy való bűneikért. A következőkben egy órán át interpellálhatják a kormány tagjait a képviselők, azt követően pedig megtartják az azonnali kérdések és válaszok óráját, utána pedig fél órán keresztül kérdések lesznek.
A parlament lefolytatja egyes előterjesztések bizottsági jelentéseinek és az összegző módosító javaslatoknak a vitáit. A Tisza Párt képviselői által kezdeményezett, az Országgyűlés vizsgálóbizottságai munkájának hatékonyabbá tételéről szóló törvényjavaslat alapján vétséget követne el az, aki akadályozza az országgyűlési vizsgálóbizottság munkáját. Napirenden szerepel a szintén Tisza-képviselők által benyújtott, a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról, a gazdasági reklámok településképi illeszkedésének biztosításáról, valamint egyes beruházási szabályok módosításáról szóló törvényjavaslat, amely meghatározza tiltott politikai reklámok körét, továbbá meghosszabbítja a felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadói rendszer működését, valamint ismét a VIII. kerületi önkormányzat tulajdonába ad korábban államosított lakóingatlanokat.















