A több mint 25 éves tapasztalattal rendelkező szakember feladata, hogy az állami kamatköltségek leszorításán dolgozzon, hogy aztán több pénz maradhasson a közszolgáltatásokra.
Hétfőtől Tardos Gergely vezeti az Államadósság-kezelő Központot, az államháztartás finanszírozásáért, az államadósság és likviditás kezeléséért felel majd – jelentette be közösségi média oldalán Kármán András pénzügyminiszter, aki közölte: fontos célkitűzés, hogy leszorítsák az állam kamatköltségeit, így több forrás maradhatna a közszolgáltatásokra: az egészségügyre, az oktatásra, a tömegközlekedésre és a közszférában dolgozók fizetésére.Ahogyan Kármán írta, Tardos több mint 25 éves tapasztalattal rendelkező közgazdász, a makrogazdasági elemzés, előrejelzés, a monetáris és a fiskális politika, a kötvény- és devizapiacok területén vált szakértővé. Korábban igazgatóként vezette az OTP Stratégiai és Pénzügyi Divíziójának Elemzési Központját, felelős volt a magyarországi és a leányvállalati piacokra vonatkozó makrogazdasági, bankipiacméret-, hozamkörnyezet- és árfolyam-előrejelzésekért, illetve az utóbbiakra vonatkozó befektetési stratégiákért és az ágazati kockázatok felmérésért. A pénzügyminiszter kiemelte, hogy Tardos gyakran tárgyalt a Magyarországra érkező külföldi befektetőkkel is, valamint foglalkozott állami adósságkezeléssel a Nemzeti Banknál. https://hvg.hu/gazdasag/20260614_munka-termelekenyseg-kormany-roman-lengyel-tiszaNyitókép: Kármán András / Facebook







