Az amerikai elnök szerint a brit kormányfő a bevándorlás és az energiaügy terén súlyos kudarcot vallott.

Keir Starmer lemond az Egyesült Királyság miniszterelnöki posztjáról. Két rendkívül fontos kérdésben – a bevándorlás és az energiaügy terén – súlyosan kudarcot vallott. Minden jót kívánok neki! – írta Donald Trump amerikai elnök saját közösségi oldalán vasárnap, és követelte: nyissák meg az északi-tengeri olajmezőket.Keir Starmer brit miniszterelnök várhatóan hétfőn bejelenti, hogy lemond, ugyanis olyan nyomással szembesül a Munkáspárt képviselői oldaláról, hogy nem nagyon maradt más választása. Kormányának több tagja is távozásra szólította fel. Esélyes az is, hogy Starmer átengedi a pártelnöki posztot a nagy népszerűségnek örvendő Andy Burnhamnek.Ha Starmer valóban távozik, az Egyesült Királyságnak tíz év alatt már a hetedik miniszterelnöke fog beköltözni a Downing Street 10. szám alá. Starmer mindössze két évvel azután távozhat, hogy elsöprő győzelemhez vezette a Munkáspártot a parlamenti választásokon.Peter Kyle üzleti és kereskedelmi miniszter szerint a miniszterelnök tisztában van a politikai realitásokkal, és azt fogja tenni, ami a legjobb az országnak. https://hvg.hu/vilag/20260621_keir-stramer-munkaspart-lemondas-andy-burnhamNyitóképünkön Donald Trump és Keir Starmer. Fotó: AFP/Leon Neal