Hétfőn nagyon erős, a „figyelmeztetési kritériumot meghaladó” UV-B sugárzás várható – tudatta a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez eljuttatott közleményében vasárnap.

A nagyon erős UV-B sugárzás a Dunántúl nagy részén, Pest vármegyében és a fővárosban, a Dél-Alföldön és Észak-Magyarországon várható.

A szakemberek azt tanácsolják: mindenki fokozottan védekezzen a napsugárzás okozta leégés ellen, ha lehetséges, 11 és 15 óra között kerülje a napozást.