Seimo nariai liberalai siūlo nuo kitų metų dar labiau atlaisvinti per atostogas dirbančių nepilnamečių poilsio laiką – jie siūlo jaunuoliams, dirbantiems atostogų metu, leisti dirbti ir sekmadieniais.
Tuo metu socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė sako, kad nepilnamečiams dabar neleidžiama dirbti sekmadieniais ne šiaip sau, o kad jie nebūtų išnaudojami.
„Direktyva sekmadieniais dirbti neleidžia ir viršvalandžių neleidžia, kad jie nebūtų išnaudojami“, – BNS teigė ministrė.
Pasak jos, darbą sekmadieniais draudžia Europos Sąjungos (ES) Tarybos direktyva dėl dirbančio jaunimo apsaugos, kurios nuostatos yra perkeltos į Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą.
Kaip teigia liberalai pataisų aiškinamajame rašte, toks reguliavimas buvo kuriamas siekiant apsaugoti nepilnamečius, tačiau šiandien jis ne visada atitinka realius jaunų žmonių, jų šeimų, darbdavių ir sezoninės darbo rinkos poreikius.






