Páros interjút készített a Der Standard a héten Bécsbe látogató Orbán Anita magyar és Beate Meinl-Reisinger osztrák külügyminiszterrel.
Az első kérdések között szerepelt, hogy a visegrádi négyek tervezett kibővítését akadályozhatja-e, hogy az elmúlt időszakban ez a formáció leginkább Orbán Viktorhoz, a nemrég megbukott magyar miniszterelnökhöz volt köthető. Beate Meinl-Reisinger szerint ezek a nemzetközi formációk nem politikai kampányokhoz és politikusi márkanevekhez kapcsolódnak, hanem konkrét területeken teszik lehetővé az érintett országok együttműködését.
Jelenleg egy új fejezetet nyitunk a kétoldalú kapcsolatokban, és a visegrádi országok együttműködése ebben egy nagyon fontos állomás, hiszen rengeteg közös érdekünk van. (…) Együtt erősebbek vagyunk – nem az EU-val szemben, hanem az EU-n belül
– fogalmazott az osztrák külügyminiszter.
A lap riportre arról kérdezte Orbán Anitát, hogy mi a helyzet Magyarországon az orosz fosszilis tüzelőanyagokról való leválás ügyében. Megemlítette, hogy a Tisza Párt programja ennek a folyamatnak a lezárását 2035-ig kitolná. Orbán Anita ezzel kapcsolatban kifejtette: számos függőséget örököltünk az előző kormánytól, így például a paksi atomerőmű orosz technológiára és orosz üzemanyag-ellátásra épül, az olaj és a gáz is túlnyomórészt Oroszországból származik.







