III. Károly király egy aprónak tűnő gesztussal történelmet ír: ő lesz az első uralkodó az Egyesült Királyságban, aki nyilvánosságra hozza az adóbevallását. A Buckingham-palota ezt a „modernizálásra és fejlődésre”, valamint az átláthatóságra irányuló erőfeszítések részeként tálalja.A palota forrásai szerint a döntést személyesen a király hozta meg. Az uralkodó adóbevallását az éves pénzügyi beszámoló részeként csütörtökön hozzák nyilvánosságra. Vagyis kiderül, mennyi adót fizetett a király többek között a Lancaster-hercegségből származó nyeresége, az esetleges személyes befektetései, valamint a magánbirtokaiból – például Sandringhamből és Balmoralból – származó jövedelme után.A brit uralkodók nem kötelesek jövedelemadót, öröklési adót, illetve tőkenyereség-adót fizetni – a király azonban önként fizet jövedelemadót és tőkenyereség-adót is. Ezeknek az összegét most először hozzák nyilvánosságra.A brit királyi család pénzügyeinek a nagyobb átláthatóságát többen szorgalmazták a Mountbatten-Windsor András körüli botrányok nyomán. https://hvg.hu/elet/20260605_andras-volt-herceg-kiralyi-nyaralok-lanyai-ingyen-laktak
A király kitálal: III. Károly lesz az első brit uralkodó, aki elárulja, mennyi adót fizet
A lépéssel talán átláthatóbb lesz a monarchia működése.
III. Károly az első brit uralkodó, aki nyilvánosságra hozza az adóbevallást, Lancaster-hercegségből és befektetéseiből származó jövedelmeit felfedve. Ez az irányítási transzparencia-döntés az állami bizalom helyreállítási stratégiájára mutat a botrányok után.










