A cseresznye szárát legtöbben haszontalan növényi részként tartjuk számon, pedig a népi gyógyászatban régóta fontos szerepe van. A megfelelően megszárított cseresznyeszárból ugyanis tea készíthető, amelyet hagyományosan többféle panasz enyhítésére is alkalmaztak – írja a Nosalty.
A cseresznye szárából készített főzetet elsősorban enyhe vízhajtó tulajdonságai miatt tartják számon, emellett a népi tapasztalatok szerint köptető és nyálkaoldó hatással is rendelkezhet.
A cseresznyeszár-teát hagyományosan húgyúti panaszok, felfázás és hólyaghurut esetén is fogyasztották. Emellett tisztító, salaktalanító hatást is tulajdonítanak neki, ezért időnként különféle diétás vagy fogyókúrás teakeverékek összetevőjeként is találkozhatunk vele.
A népi gyógyászatban ízületi és reumás problémák esetén is alkalmazták kiegészítő jelleggel.
A szakemberek hangsúlyozzák, hogy az ilyen gyógynövényes készítmények nem helyettesítik az orvosi kezelést, legfeljebb annak kiegészítői lehetnek.










