20 червня безумовно увійде в історію україно-польських відносин.
Після тритижневої паузи президент Польщі Кароль Навроцький вирішив реалізувати свою погрозу та позбавити українського колегу Володимира Зеленського ордена Білого Орла, додатково поглибивши і без того серйозну кризу у відносинах двох країн.
Не менш важливою стала реакція українських політиків: від ордену Білого Орла відмовилися всі живі українські кавалери цієї нагороди; кілька власників інших польських нагород також оголосили про їх повернення Польщі.
Відповідь з Києва символічно підвела риску під старим форматом відносин двох країн, де Польща була адвокатом України.
Ця реакція не здатна зупинити хвилю антиукраїнської риторики, що вже несеться Польщею. Але для Києва було важливо показати, що він не готовий йти на поступки і відмовлятися від сторінок власної історії навіть за настільки категоричної вимоги з Варшави.











