AMERIČKI predsjednik Donald Trump zaprijetio je uvođenjem naplate prolaza u Hormuškom tjesnacu ako se ne postigne konačni dogovor s Iranom. Ustvrdio je da bi se naknade naplaćivale za "usluge Anđela čuvara" koje SAD pruža Bliskom istoku.
Objava na Truth Socialu
U objavi na društvenoj mreži Truth Social, Trump je iznio detalje svoje prijetnje. "Tijekom 60-dnevnog primirja NEĆE biti naplate prolaza u Hormuškom tjesnacu. Naplate prolaza NEĆE biti ni nakon isteka tih 60 dana, osim ako ih, u slučaju da se sporazum ne postigne, ne uvedu Sjedinjene Američke Države", napisao je.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Pojasnio je da bi svrha naplate bila nadoknada troškova - "prošlih, sadašnjih i budućih" - za usluge "Anđela čuvara" pružene zemljama na Bliskom istoku.






