Szymon Marciniak poprowadził mecz między Argentyną a Algierią w pierwszej kolejce fazy grupowej na mistrzostwach świata. Z ostatnich decyzji FIFA wynika, że Polak może odpocząć podczas drugiej kolejki i nie otrzyma żadnego spotkania.
Fot. REUTERS/Siphiwe Sibeko
Szymon Marciniak ma za sobą pierwszy mecz podczas mistrzostw świata. Polak sędziował spotkanie między Argentyną a Algierią (3:0), w którym Leo Messi zdobył hat-tricka. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, ponieważ w 30. minucie Marciniak nie pokazał Messiemu żadnej kartki za nadepnięcie Aissy Mandiego. Algierczycy czuli się pokrzywdzeni i złożyli protest do FIFA. - Według FIFA Messi nie użył 'nadmiernej siły i nie naraził przeciwnika na niebezpieczeństwo' - komentuje Rafał Rostkowski, ekspert sędziowski w TVP Sport.
Zobacz wideo
Marciniak odpocznie w drugiej kolejce? FIFA wyznaczyła sędziów










