GRAĐANI Korčule upozoravaju na devastaciju šume na području Dubova, gdje je zbog dva odvojena projekta iskrčeno gotovo dva hektara netaknute prirode. Riječ je o izgradnji pretovarne stanice za komunalni otpad i privremenog odlagališta materijala. Aktivisti tvrde da se radi o uništenju vrijednog ekosustava i traže promjenu lokacije, piše HRT.
Područje Dubova nalazi se u samom središtu jednog od najpošumljenijih hrvatskih otoka, a stoljećima se ondje razvijao masiv bogat prirodnim i životinjskim vrstama.
Iskrčena gotovo dva hektara šume
"Tamo su se stvorile takve zajednice i veze da se, kada se napravi nešto poput ovoga na Dubovu, te veze kidaju, a samim time se i cijela zajednica vraća unatrag", naglasio je Milan Vojinović, inženjer šumarstva iz Udruge Adriatica.
Na spornoj lokaciji planira se izgradnja pretovarne stanice, dok je drugi dio predviđen za privremeno odlagalište viška mineralne sirovine iz projekta pristupne ceste za Luku Polačišće. Iz Dubrovačko-neretvanske županije pojašnjavaju o čemu se radi.






