Komoly érvágás lehet a helyi turizmus számára, hogy a Velencei-tónál egyre rosszabb a vízhelyzet.

Olyan alacsony a Velencei-tó vízszintje, hogy a Fejér Vármegyei Kormányhivatal szerint több strand idén egyáltalán nem nyit ki – számolt be róla a feol.hu.Néhány napja már fürdőzési tilalmat rendeltek el a Velence Resort & Spa strand elnevezésű természetes fürdőhelyen, mert a vízminta nem megfelelő vízminőséget mutatott – írja a lap, amelynek megkeresésére a kormányhivatal azt a tájékoztatást adta, hogy a probléma más partszakaszokat is érint. A Velencei-tó vízszintje napok óta a történelmi mélypont közelében mozog.A kialakult helyzet miatt az idei szenzonban nem üzemel:a gárdonyi Sirály Strand,az agárdi Napsugár Strand,valamint a Panoráma Partszakasz Pisztráng úti Strand.A Velencei Pagony Kemping és Strand szintén nem kapta meg azt a minősítést, ami lehetővé tenné, hogy a tóban fürödjenek a vendégek. https://hvg.hu/elet/20260617_velencei-to-korbeusztaA lap szerint június 16-án az agárdi vízmércéről 53 centimétert olvastak le a szakemberek, ami megegyezik a 2022-es eddig történelmi rekordnak számító alacsony vízállással. És ez még csak fokozódhat a következő időszakban, mivel most indul igazán a kánikula.