ŠKOTSKI izbornik Steve Clarke našao se na meti kritika zbog kratkog i nervoznog intervjua koji je dao nakon poraza od Maroka u Bostonu. Maroko je slavio s 1:0 golom Ismaela Saibarija postignutim nakon samo 70 sekundi igre, a Škoti, unatoč pritisku u nastavku, nisu uspjeli doći do izjednačenja. Nakon euforije zbog prve pobjede na Svjetskom prvenstvu u 36 godina protiv Haitija, ovo je bio znatno teži dan za Škotsku i izbornika Clarkea, čije je raspoloženje nakon utakmice izazvalo brojne reakcije.
"Ne znam zašto se uopće rade ovi intervjui"
Odmah nakon poraza od Maroka, pojavila se snimka napetog razgovora škotskog izbornika s novinarkom na terenu. 62-godišnji Clarke očito nije bio raspoložen za razgovor, što je i jasno pokazao svojim šturim odgovorima. "Steve, s obzirom na trenutak u kojem ste primili gol i koliko ste se nakon toga vratili u igru, u jednom se trenutku činilo da ste vrlo blizu. Kako biste saželi utakmicu?", upitan je nakon susreta.
"Teško je to sada sažeti. Samo želim otići u svlačionicu i razgovarati s igračima", rekao je, pa dobio novo pitanje.
"U našem studiju još uvijek raspravljamo o situaciji s jedanaestercem nad Scottom McTominayem. Jeste li imali priliku vidjeti snimku ili razgovarati sa Scottom o tome?", bilo je pitanje, a Clarke je odgovorio: "Ne. Nisam još nikoga vidio. Ne znam zašto se uopće rade ovi intervjui."















