PAKISTANSKI ministar unutarnjih poslova Mohsin Nakvi stigao je u Iran kako bi s iranskim vodstvom razgovarao o nastavku pregovora sa Sjedinjenim Državama u Švicarskoj.
Prema provladinoj iranskoj novinskoj agenciji Mehr, Nakvi je najprije sletio u hodočasnički grad Mašhad na sjeveroistoku zemlje.
Tijekom posjeta se očekuje da će se Nakvi sastati s voditeljima iranskog pregovaračkog tima, predsjednikom parlamenta Mohamadom Bagerom Galibafom i ministrom vanjskih poslova Abasom Arakčijem. Pakistan od travnja službeno djeluje kao posrednik u ratu Irana i SAD-a.
60 dana za sporazum
Washington i Teheran potpisali su ranije ovog tjedna okvirni sporazum kojim se poziva na prekid neprijateljstava u regiji i obnovu komercijalnog prometa kroz Hormuški tjesnac. Daljnji pregovori o spornim pitanjima, poput iranskog nuklearnog programa, trebali bi uslijediti u roku od 60 dana.











