Domy bez dzieci. Jest ich coraz więcej. Polacy chcą mieszkać sami
19 czerwca 2026, 19:00
W ciągu niemal 20 lat liczba gospodarstw domowych z dziećmi spadła aż o 12 pkt proc. Jest za to coraz więcej domów, w których Polacy mieszkają sami lub ze swoimi partnerami. Niepokojącym statystykom Eurostatu towarzyszą smutne dane o spadającej liczbie ludności.
Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl
W ostatnich latach nastąpił mocny spadek liczby gospodarstw domowych z dziećmi. W 2025 r. dzieci były obecne w 25 proc. gospodarstw. Natomiast w 2006 r. było to 37 proc. - podaje Polski Instytut Ekonomiczny (PIE), który powołuje się na dane Eurostatu. To oznacza spadek aż o 12 pkt proc. w ciągu niemal 20 lat.









