Lapunkban már többször is beszámoltunk arról, hogy egy szállodaüzemeltető cég adós maradt a dolgozók bérével, ugyanakkor azt is megtudtuk, hogy huzamosabb ideig a különböző járulékokat sem fizette. Az alkalmazottak ezért – a fizetésükön túl – amiatt is aggódnak, hogy mi lesz így a nyugdíjukkal. Nyugdíjszakértőt kérdeztünk arról, valóban érheti-e a nyugdíjkár a munkavállalókat, amennyiben a cégük nem teljesíti a foglalkoztatásból adódó fizetési kötelezettségeit, és nem fizet utánuk járulékot.
A Hotel & More szállodaüzemeltető cégcsoport egyik újabb szállodájáról derült ki, hogy gondok akadtak a bérfizetéssel. A Danubius Hotels lánchoz, mint tulajdonoshoz tartozó három csillag plus superior minősítésű soproni Hotel Lővért üzemeltette a KBL & More Kft. idén március végéig, és az üzemeltetőváltás után itt sem kapták meg a dolgozók a munkáltatótól a nekik járó utolsó havi bért, illetve vannak, akiknek a végkielégítésük is a levegőben lóg. Korábban írtunk már arról, hogy hasonlóan jártak a szintén a Hotel & More cégcsoporthoz tartozó cégek által üzemeltetett Oxigén Family Hotel Noszvaj és a Hotel Fit Hévíz dolgozói is: miután egy másik cég átvette az üzemeltetést, nem kapták meg a bérüket, illetve egyéb járandóságaikat az üzemeltetőváltás előtti időszakra.







