HRVATSKI premijer Andrej Plenković izjavio je danas u Bruxellesu da će i u novom višegodišnjem proračunu EU-a biti dovoljno sredstava za Hrvatsku i da će ta sredstva i dalje biti razvojna poluga.
"Siguran sam da će doći do kompromisa, bit će to najveći proračun i siguran sam da će i za Hrvatsku biti sredstava", rekao je Plenković nakon završetka summita EU-a, na kojemu su čelnici EU-a održali prvu u nizu rasprava o konkretnim iznosima sljedećeg Višegodišnjeg financijskog okvira (VFO) za razdoblje 2028.-2034.
"Sad smo još fini"
"To poručujem ovima koji plaše narod u Hrvatskoj da neće biti više novaca iz EU. Novaca će biti i dalje će nam europski proračun biti razvojna poluga da hvatamo korak s onima koji su razvijeniji, a ovi koji plaše ljude - ja ih radi istinoljubivosti molim i apeliram na njih da budu malo mudriji. Sad smo još fini, pa kad pretjeraju onda ćemo biti malo grublji", rekao je Plenković.
Sukob tradicije i novih prioriteta






