Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Palangos miesto savivaldybėje. Po socialdemokratų kreipimosi teisėsauga aiškinsis, kaip sandėliavimui skirtos patalpos tapo poilsio paskirties objektais.
STT dokumente, su kuriuo susipažino ELTA, nurodoma, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas birželio 18 d.
Tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalį. Joje numatoma, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelę žalą patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
Į teisėsaugą dėl abejonių kėlusių sprendimų Palangos miesto savivaldybėje kreipėsi socdemai – parlamentaras Laurynas Šedvydis ir minėtos savivaldybės tarybos narė Svetlana Tučkė. Jie prašė ištirti galimą Palangos miesto savivaldybės pareigūnų piktnaudžiavimą tarnyba, sąmoningą neveikimą ir galimus korupcinio pobūdžio veiksmus.
Kaip buvo skelbiama Lietuvos socialdemokratų partijos pranešime, 2023 m. Palangos miesto savivaldybė gavo statytojo prašymą išduoti pažymą dėl naujai formuojamų nekilnojamojo turto objektų mieste. Prašyme esą buvo teigiama, kad objektai Medvalakio gatvėje bus naudojami garažų, sandėliavimo ir administracinei paskirčiai, tačiau neva vėliau paaiškėjo, kad minėtoje vietoje pradėti formuoti dešimtys atskirų turtinių vienetų.






