ZAVRŠENO je cijelo prvo kolo Svjetskog prvenstva, a jučer je već započelo i drugo. Ljubitelji nogometa kroz proteklih su tjedan dana komentirali igre 48 reprezentacija te isticali koja im se momčad svidjela, a koja nije. Također, pažnju su privukla i brojna nova pravila te, naravno, hrvatska reprezentacija.

No osim toga, puno komentara i polemike svakodnevno se može vidjeti na račun HRT-ovog praćenja Svjetskog prvenstva. U fokusu su komentatori utakmica, od kojih su neki od publike zaradili pohvale, a neki kritike. Index je u anketi svojim čitateljima dao mogućnost da od 1 do 5 ocijene svakog od komentatora nakon 24 utakmice prvog kola.

Podsjetimo, HRT je za ovo Svjetsko prvenstvo angažirao i komentatore s drugih televizija. Tako su se HRT-ovoj postavi (Viki Ivanović, Robert Jelečević, Stjepan Balog, Luka Petrinec i Marko Šivak) pridružili i komentatori koje obično slušamo na Arena Sportu (Mario Glavan i Toni Živković), Sport Klubu (Željko Vela, Ivan Hodoba i Zoran Grgić) te MAXSportu (Andrija Cmrečnjak).

Vela dobio najvišu ocjenu, Balog najnižu

Preko šest tisuća čitatelja je u našoj anketi najbolju prosječnu ocjenu dalo Željku Veli. On je komentirao utakmice Meksiko - JAR i Nizozemska - Japan te je s ocjenom 3.8 daleko ispod sebe ostavio drugoplasiranog Andriju Cmrečnjaka (ocjena 3.2) koji je komentirao Južna Koreja - Češka, Njemačka - Curacao i Argentina - Alžir.