Csütörtök délután kigyulladt egy turistabusz Ausztriában, amely magyar fiatalokat szállított.

Az ORF azt közölte, hogy a tűz az S6-os autópályán Hönigsberg közelében ütött ki a busz motorterében. A rendőrség szerint 36 ember tartózkodott a buszon, köztük 27 magyar gyermek és tinédzser. Az utasok időben elhagyták a járművet, így sérülés sem történt, és senkinek sem kellett kórházba mennie.

A csoportot egy pótlóbusz vette fel, és folytathatta útját.

A tűzoltóknak sikerült eloltaniuk a tüzet, de a jármű hátulja teljesen kiégett.